Patryk Gałązka - 1 bramka

Aktualności

Festiwal strzelecki w Jastrzębiu. Krzyżanowice 5-5 Czyżowice

• autor: KamilRacek, 2015-02-14 14:47

W drugim zimowym sparingu nasza drużyna zremisowała 5:5 (1:3) z Naprzodem Czyżowice.

W soboty piękny poranek (10:00) rozpoczął się w Jastrzębiu drugi sparing drużyny LKS Krzyżanowice. W mecz lepiej weszli zawodnicy Krzyżanowic , mieliśmy 5 minute gry,gdy Artur Wramba wykonywał rzut wolny z okolic 20 metrów . piękne uderzenie naszego kapitana bramkarz Czyżowic zdołał odbić na poprzeczkę. W 12 minucie po rzekomym faulu naszego zawodnika sędzia przyznał rzut wolny z okolicy 17 metra, zawodnik z Czyżowic pięknym uderzeniem w same okienko odtworzył wynik dzisiejszego spotkania. Do wyrównania doprowadziliśmy w 23 minucie gdy na uderzenie z 30 metra zdecydował się Janusz Piątek , piękne trafienie dało nam remis w tym meczu. Po tym trafieniu nasi zawodnicy złapali mały dołek czym spowodowane były kolejne dwie bramki , niemal identyczne.W 40 minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Sebastian Kapinos niestety trafił jedynie w poprzeczkę. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło , do szatni więc schodziliśmy z wynikiem 1:3.

Drugą połowę zaczęliśmy z jedną zmianą miejsce naszego nowego zawodnika Dominika Nikela pojawił się Szymon Zuch. Niestety nie długo po rozpoczęciu drugiej połowy tracimy 4 bramkę , po dośrodkowaniu z bocznej strefy , piłkarz z Czyżowic głową pokonał Mateusza Mazura. W 60 minucie gry na boisku pojawił się nasz trener Wojtek Dzierżenga zastępując Przemka Szewieczka. Ta zmiana dała naszej drużynie kopa i już w 63 minucie prostopadłe podanie otrzymał Sebastian Kapinos , w pojedynku jeden na jednego nie dał szans bramkarzowi. W 68 minucie bramkę kontaktową strzelił Szymon Zuch który po zamieszaniu w polu karnym dopełnił formalności. Parę minut póżniej mieliśmy już remis , Wojtek Dzierżenga wszedł w pole karne i dograł do pustej bramki Zuchowi który po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Paweł Kubecki który pięknym uderzeniu z 20 metrów pokonał bramkarza.Szanse miał również Turkiewicz, Kapinos i Kubecki ich uderzenia jednak trafiały w słupki oraz poprzeczki.  Gdy wydawało się że wygramy ten sparing , błąd naszego zawodnika wykorzystał napastnik z Czyżowic i ustalił wynik na 5:5!

Po ciężkich tygodniach widać efekty pracy , w następnym tygodniu trenujemy w poniedziałek (Gosław Sport Center 16:00) , w środę (17:00 orlik w Krzyżanowicach ) a już w piątek wybieramy się na najciekawszy sparing tej zimy ! Wyjeżdżamy do Opola na mecz z tamtejszą Odrą która jest liderem 3 Ligi Opolsko-Śląskiej.

Skład: Mateusz Mazur - Adam Turkiewicz , Paweł Kubecki, Łukasz Mura, Artur Wramba (C)- Przemek Szewieczek (60' Wojtek Dzierżenga), Tomek Siegmund, Janusz Piątek, Sebastian Kapinos- Patryk Oleś , Dominik Nikel ( 45' Szymon Zuch)

Nieobecni: Krzysztof Marek (Kontuzja), Łątkowski Kamil (Kontuzja), Rafał Przybyszewski (Kontuzja), Mariusz Knopek ( Wyjazd w góry)

0-1 - Rafał Mandera

1-1 - Janusz Piątek

1-2 - Zbigniew Adamczyk

1-3 - Zbigniew Adamczyk

1-4 - Szymon Gałecki

2-4 - Sebastian Kapinos (Ast. Wojtek Dzierżenga)